Vyskúšajte naše kurzy zadarmo (hľadáme testerov našich IT kurzov)

Výzva bola k 31. marcu 2024 ukončená, v apríli 2024 prebehol výber.
Výsledky nájdete v článku Testovanie IT kurzov po novom »

Otvárame 7. ročník testovania našich kurzov zadarmo


Prihláste sa a rok ku nám môžete chodiť na kurzy úplne zadarmo, absolvovať toľko kurzov, koľko zvládnete.

Máte chuť naučiť sa nové veci? Dosť času a vzdelávanie – denne, večerne alebo cez víkend?
Od svitu do mrku … len preto, že vás jednoducho baví vzdelávať sa?

Prihláste sa!

Exkluzívna možnosť absolvovať všetky naše kurzy v roku 2024 a 2025 a získať informácie, po ktorých túžite (od lektorskej elity v oblasti).

Pripravili sme vás špeciálnu "pracovnú" ponuku.

Tester IT kurzov

Ak máte záujem, čítajte pozorne ďalej.
Nie, nie je to habaďúra... možnosť vzdelávať sa celý rok je naozaj

zadarmo

Aká je náplň práce testovača IT kurzov

vybrať - absolvovať - napísať

Ako testovač absolvujete po dohode kurz podľa svojho výberu – to je prvá časť náplne práce. Druhá časť práce je o výstupe z kurzu.
Po každom absolvovanom kurze napíšete 2 články, alebo natočíte video o kurze (z kurzu), ktoré zverejníme na náš firemný blog ako zhrnutie vašich postrehov a pocitov z lektora a priebehu či obsahu vzdelávania. To bude jeden článok, nič extra zložité.
Tento výstup má záujemcom sprostredkovať kurz očami účastníka. V ňom komunikujete váš pocit a názor na kurz z rôznych uhlov pohľadu.

Druhý článok bude o mini-téme – o tom, čo ste sa naučili.

…alebo natočíte o kurze jedno video (z kurzu).

Učiť sa a blogovať alebo vlogovať – to je v zásade celá náplň práce.

Vyberte si formu reportu, ktorá vám vyhovuje. Či chcete tvoriť a písať články alebo budete pripravovať videá na blog. Je to na vás. Pri posielaní prihlášky na testovača kurzov nám tento výber treba oznámiť 🙂

 


Inšpirácia a práca našich testovačov:

Inšpiratívne príklady článkov nájdete na našom blogu – mrknite napríklad na články o kurze online marketingu, kurze PowerPointu, programovania, grafiky alebo z oblasti úpravy fotiek. Na blogu nájdete i mnohé ďalšie… Aj články obsahujúce videá ako výstupy z kurzov, napríklad video o kurze testovania programov.

...viac o práci IT testera

Práca je v podstate jednoduchá, ale súčasne aj náročná. Prvá časť práce totiž vyžaduje zodpovedne si vybrať kurzy podľa želania. Jednoduché, no predsa možno vyžadujúce upresnenie – to sú najčastejšie otázky.

Koľko kurzov môžem absolvovať?

Koľko za rok zvládnete. Nebudeme vás obmedzovať. Sami rýchlo zistíte, koľko vedomostí dokáže vaša hlava spracovať a uložiť. Nechcete mať predsa v hlave guláš…

Kedy?

Keď budete mať čas a bude voľné miesto (voľné miesto nebýva zriedka), teda takmer kedykoľvek v roku 2024/2025. Kurzy sú denné, večerné a víkendové. Výber je na vás.

Kde?

Kurzy môžete absolvovať buď živou online formou s naším lektorom alebo prezenčne v Bratislave v niektorej z našich učební.

Kto môže byť tester?

Nemáme definovanú presnú osobu, ani vek, ani pohlavie. Môžete to byť práve vy. Testovača kurzov hľadáme na dlhodobú spoluprácu, ideálne na jeden rok, možno i viac. Výber testovačov prebieha výberovým konaním na vypísané „miesto“.

Aké mám povinnosti?

Očakávame, že kurzy, ktoré si vyberiete, aj s plnou vážnosťou a študijným záujmom absolvujete. A následne odkomunikujete formou článku, resp. videa.

Koľko ma bude stáť kurz?

Kurzy sú pre testera zadarmo – náklady na absolvovanie hradí IT Learning. Nehľadajte za tým žiadnu fintu, vybrané kurzy sú pre testera naozaj zadarmo. Neplatíte ani cent. Ak nespravíte dohodnuté výstupy, uhradíte kurz vo výške 80% jeho ceny a testerskú spoluprácu ukončíme.

Takže čo za to?

Po absolvovaní kurzu napíšete článok, alebo budete hovoriť (vo videu) o tom, ako sa vám kurz páčil, čo ste sa dozvedeli, aký bol priebeh kurzu, aký ste získali z neho pocit,… A podľa dohody spracujete jednu vybranú mini-tému preberanú na kurze do článku. Ak si zvolíte video, robíte len jeden výstup. Pozrite si príklady testerov z minulých rokov uvedené nižšie.

Potrebujem mať blog alebo profil na YouTube?

Nepotrebujete, písanie a postkurzová komunikácia prebieha primárne cez blog na stránke IT Learningu alebo cez účet firmy na YouTube. Ak máte svoj profil na sociálnych sieťach a budete sa chcieť pochváliť svojmu okruhu známych či fanúšikov, odkaz na príspevok môžete zavesiť po uverejnení u nás aj do svojho profilu.

Čo získate

Vedomosti

Vedomosti vám nikto z hlavy nevezme. Získate ich toľko, koľko zvládnete (predpokladáme, že za rok ich bude naozaj dosť).

Prehľad

Zistíte, čo vás naozaj zaujíma, čo sa vám páči. Budete mať vynikajúci prehľad od špičkových lektorov, ktorí sú v oblastiach doma.

Zručnosti

Pri písaní článkov či videí získate a preveríte svoje zručnosti. Ak pochybujete, či to zvládnete, verte, že vás to popri kurzoch naučíme.

Prax

Kurzy majú svoju praktickú časť, takže získate prax v oblasti kurzu. V oblasti publikovania myšlienok vám poradia naši kolegovia.

Certifikáty

Po ukončení každého bloku kurzov získate ako absolvent uznávaný certifikát o absolvovaní kurzu …a budete ich mať naozaj dosť.

História

Na webe po vás ostane séria článkov, resp. videí, ktoré budú dostupné ešte dlhé roky, môžete nimi kedykoľvek preukázať svoje schopnosti.

Referencie

Získate nielen povesť človeka, ktorý sa vzdeláva, ale vie svoje myšlienky aj komunikovať. Významne obohatíte svoj životopis.

Popularita

V neposlednom rade vás čaká aj kúsok popularity – rodina i okruh vašich známych budú čítať, pozerať vaše výstupy z kurzov.

Kto sa môže prihlásiť

Osobnostné predpoklady

Máte záujem, čas a hlavne chuť sa vzdelávať a potom o svojom kurze napísať článok na náš blog, alebo spraviť video?
Ste náš človek. Prihlásiť sa môže každý, kto rád a dobre píše články, ktoré budú čitatelia radi čítať… Ak ich budú milovať, máte u nás významné plus a pripravený tajný bonus navyše.
Nemáme vyprofilovanú osobu, ani definovaný vek, či pohlavie. Vyberieme zo záujemcov naj-.

Časové predpoklady

Predpokladáme, že zvládnete absolvovať minimálne 2 kurzy mesačne (niektoré sú 2- a niektoré i 3-dňové).

Regionálne predpoklady

Nemáme ani žiadne „miestne“ požiadavky na Bratislavu a okolie, môžete byť aj z druhého konca sveta
– kurzy môžete absolvovať aj online formou. Hoci, občas vás radi uvidíme na kurze aj naživo 🙂

Dokedy sa môžete prihlásiť?

Prihlášky doručené do polnoci 31. marca 2024 budeme považovať za seriózny prejav záujmu o pozíciu testovača IT kurzov. Po tomto termíne ich, prosím, nezasielajte. Prihlášky pošlite elektronicky, prostredníctvom e-mailu, detaily nájdete nižšie.

A čo ďalej?

Na základe zaslaných podkladov spraví naše marketingové oddelenie predbežný výber, pozve vás na pohovor a podľa jeho priebehu, vzájomného porozumenia a sympatií vyberie dvoch testovačov našich kurzov. Tí budú môcť počas nasledujúcich 12 mesiacov navštevovať nimi vybrané kurzy a komunikovať ich verejnosti.

Čo povedali o testovaní kurzov testeri a testerky z minulosti?

Juraj

U Juraja  objavíte po chvíli rozhovoru vzťah k technike i umeniu. Má skúsenosti s učiteľstvom hudby, robil telefonického operátora, pôsobil ako hráč na lesný roh v Symfonickom orchestri Slovenského rozhlasu, a tiež v oblasti predaja a servisu IT. V súčasnosti sa živí ako sólista Hudby MV SR.

1) Ako sa ti testovali doterajšie kurzy v IT Learningu? Je to pre každého?

Kurzy v IT learningu sa mi testovali veľmi dobre. Popravde, keď ma vybrali za testera kurzov, bol som šťastný, pretože sa veľmi rád vzdelávam a učím nové veci. Moja záľuba je hlavne HW a obslužný kód, ktorý ho ovláda. Aj vďaka týmto kurzom som zistil informácie o odvetviach IT, ktoré mi neboli až tak blízke. Dokonca som si viaceré nakoniec obľúbil – napr. IT marketing 🙂
Samotné testovanie kurzov bolo super. Absolvoval som školenia s vynikajúcimi lektormi, dostal som vždy materiály, pero …a kvalitnú kávu 😉 Znalosti dovtedy nepoznané dostávali jasné kontúry. Samozrejme, kopec mylných informácií a smerov, ktorými som sa mohol vydať pri samovzdelávaní vysvetlil lektor po priamych otázkach na kurze.
Aj tak si ale myslím, že testovanie kurzov nie je pre každého. Nie kvôli kurzom ako takým, ale skôr preto, že z každého kurzu je potrebné urobiť výstup. Tá druhá operácia mi trvala väčšinou dlhšie ako samotné vzdelávanie (robil som videá). Ďalšia záludnosť je sám čas. Plynie a utriedené myšlienky a nápady môžu rýchlo vyfučať z hlavy. Čím dlhšie bol rozostup medzi kurzom a výstupom, tým sú síce myšlienky o tom, čo dať do výstupu jasnejšie, ale menej presné.

2) Je niečo na práci testovača kurzov super a niečo ťažké? Ak áno, čo?

Super na práci testovača kurzov je kompletný servis. Je o vás postarané a môžete sa vzdelávať koľko chcete a v čom chcete. Prístup je excelentný, takže ak sa chcete vzdelávať „zadarmo“ a máte radi kávu, klímu a všetko potrebné pripravené na jednom mieste v učebni (alebo u vás doma – pri online kurze), je to super. Otvoríte oči, uši a nasávate informácie.
Život učí, že máločo, čo je naozaj dobré, nie je zadarmo. Keď som chcel využívať výhody, musel som odviesť aj svoj diel práce. Dohoda a pravidlá boli jasné od začiatku. Nič hrozné, ani zvláštne. Ale čas býva naozaj niekedy pre človeka nepriateľ. Som síce typ človeka, ktorému sa ľahko uvažuje, ale finálna podoba, ktorá je vhodná aj pre verejnosť, musí predsa len spĺňať určité náležitosti. Niektoré veci sú vám jasné, no iným ľuďom nemusia byť… Takže u mňa úprava mojich výstupov trvala vždy dlhšie ako ich príprava a spracovanie. To ma potom dostávalo do časového sklzu, po ktorom nikto netúži.

3) Máš na základe svojich skúseností odkaz pre nových testerov?

Máte chuť sa vzdelávať a máte aj čas? Choďte do toho a buďte testerom kurzov. Uvedomíte si čo sú vaše slabiny a máte príležitosť na nich pracovať a zároveň sa budete vzdelávať. Naučíte sa nové veci a certifikát bude pre vás ako bonus. Mne dáva vzdelávanie veľa a keď sa niečo nové dozviem, mám z toho úprimnú radosť. Na kurzoch IT Learningu som zažil veľa radosti a ešte viacej skúseností. Najmä z oblastí, ktoré pre mňa dovtedy tvorili okraj záujmu – marketing, sebaprezentácia i spracovanie videa. Buďte odvážny a prineste si do života znalosti, ktoré sa vám zídu. Vedomosti vám už nikto nevezme.

Hana

Absolventka FMFI UK, ktorá sa po pár rokoch v poisťovníctve rozhodla objavovať nové chodníčky, pripravená preskúmať všetky príležitosti, ktoré sa jej počas toho pripletú pod nohy. Jednou z nich sa stalo aj testovanie IT Learning kurzov, a nielen z oblasti digitálneho marketingu a grafiky. Okrem toho pomáha ľuďom efektívne sa učiť cudzie jazyky, alebo je sama v nejakom zahĺbená.

1) Ako sa ti testovali doterajšie kurzy v IT Learningu? Je to pre každého?

Kurzy som si vyberala podľa toho, čo ma naozaj zaujímalo, takže testovanie kurzov bola pre mňa zábava. 🙂 Objavila som aj veľa nových tém, o ktorých som dovtedy počula len okrajovo. Jedna z nich ma dokonca tak nadchla, že som sa jej rozhodla venovať aj profesionálne – už pár mesiacov pracujem ako webová analytička.

Či je to pre každého? Nie tak celkom.
Tester si musí vedieť vyhradiť dostatočne veľa času na napísanie článkov po kurze. Mne niektoré články trvali pár hodín a niektoré pár dní. Napísaním to však nekončí, článok treba ešte pripraviť na zverejnenie na webe, čo je ďalších niekoľko hodín práce. Popri iných projektoch či práci to môže byť oveľa náročnejšia úloha, ako sa na prvý pohľad zdá.

Taktiež si treba premyslieť svoju dostupnosť. Tester si síce môže vybrať kurz, ktorý ho zaujíma, no zároveň musí byť dostatočne flexibilný zúčastniť sa ho cez deň, večer, či cez víkend. Takže čím flexibilnejší tester, tým väčší výber kurzov…

2) Je niečo na práci testovača kurzov super a niečo ťažké? Ak áno, čo?

Na práci testovača kurzov je najlepšie to, že si môže vyberať z veľkého množstva skvelých kurzov, ktoré vedú trpezliví lektori z praxe. 🙂
No testovač kurzov za kurz platí svojím časom, čo potenciálnym testerom odporúčam dobre zvážiť. Klasický účastník kurzu príde, vypočuje si a možno si neskôr doma ešte raz pozrie svoje poznámky a prezentáciu. Tester po skončení kurzu však ešte len začína.
Napísať články na tému z kurzu mi trvalo niekedy niekoľkonásobne dlhšie ako samotný kurz. Niektoré témy sa mi písali ľahšie, niektoré ťažšie. Najväčšia výzva bola písať o niečom, o čom som nevedela dosť – podľa mňa. Na kurze som sa síce veľa naučila, to áno, ale na napísanie článku som si zatiaľ netrúfala. Na to, aby som mohla napísať obstojný článok, som si veľakrát ešte o danej téme zisťovala viac, až potom som sa pustila do písania.

Na druhej strane, toto bola zároveň aj výhoda, pretože som si vďaka takémuto samoštúdiu niektoré témy prešla dôkladnejšie, čo nikdy nie je na škodu. A niekedy ma naopak nejaká drobnosť z prednášky zaujala natoľko, že som si o tom jednoducho chcela zistiť viac, a tak som o tom rovno začala písať článok.

Pre mňa bolo asi najťažšie písať, aj keď sa mi práve vôbec nechcelo písať, no na moje výstupy už niekto čakal. Niekoľkokrát som zažila ten filmový moment, že pozerám na blikajúci kurzor na prázdnej stránke vo Worde a článok nie a nie sa napísať… 🙂

3) Máš na základe svojich skúseností odkaz pre nových testerov?

Ak sa chcete učiť nové veci, ste flexibilní, máte dostatok voľného času, baví vás písanie a nebojíte sa písať vzdelávacie články aj o náročnejších témach, určite sa prihláste. Som si istá, že neoľutujete. Byť testerom kurzov v IT Learning je skvelá skúsenosť, za ktorú som nesmierne vďačná. 🙂

Lívia

Študentka aplikovanej informatiky, ktorú baví pracovať a vzdelávať sa v rôznych oblastiach IT i online marketingu. Vo voľnom čase sa s vami rada podelila vo forme článkov o svoje skúsenosti, vedomosti, zážitky a dojmy nielen z prostredia IT Learningu.

1) Ako sa ti testovali doterajšie kurzy v IT Learningu? Je to pre každého?

Testovalo sa mi skvelo! Je to rozhodne príjemná skúsenosť, ktorá mi dala množstvo poznatkov a mala som možnosť spoznať nových ľudí. Z môjho uhla pohľadu je testovanie pre každého, kto sa chce zdokonaliť v oblasti IT a marketingu.

2) Je niečo na práci testovača kurzov super a niečo ťažké? Ak áno, čo?

Na práci testovača je super v podstate úplne všetko. Lektori sú milí, uchádzači tiež a tým, že si pár dní po kurze človek sadne k počítaču a začne uvažovať, čo z toho všetkého by mohlo najviac zaujať čitateľa, nadobudne opäť iný pohľad na vec.
Ak by som mala zhodnotiť, čo je na práci testovača obtiažne, možno by to bola skutočnosť, že ak sa testovač rozhodne napríklad pre kurz Java IV, bude pre neho ťažké nájsť tému na článok. Pokročilé metódy v Jave sú síce zaujímavé, ale pre malú skupinu ľudí. Avšak témy zamerané na marketing sú veľmi vďačné a vždy sa mi o nich dobre písalo.

3) Máš na základe svojich skúseností odkaz pre nových testerov?

Snažte sa tvoriť content, ktorý pomáha ľuďom rásť. Buďte kreatívni a edukujte.
Prajem vám veľa šťastia a čítaných článkov 🙂

Martina

Úspešná manažérka, ktorá po 25 rokoch zanechala vrcholovú pozíciu v nadnárodnej firme.
A konečne si našla čas na seba. Pretože miluje výzvy, rozhodla sa ďalej vzdelávať, naučiť sa nové veci, popasovať sa s tým, čo jej nie je až také blízke. Rada sa nielen prostredníctvom blogu delila o nové poznatky z kurzov aj s inými.

1) Ako sa ti testovali doterajšie kurzy v IT Learningu? Je to pre každého?

Nie každý kurz je pre každého, ale každý si z ponuky v IT Learning určite vyberie. Ja som nenazbierala napríklad odvahu testovať kurzy venujúce sa programovaniu, to som posúdila, že je nad moje sily a schopnosti. Ale tie microsoftové a online marketingové, tie môžem vrele odporučiť.

2) Je niečo na práci testovača kurzov super a niečo ťažké? Ak áno, čo?

Výborné je, že človek má možnosť vôbec absolvovať takú širokú škálu kurzov. Je to mimoriadne prínosné. Ako zvyčajne, čím viac sa človek učí, tým viac si rozširuje obzory …a tým viac zisťuje, čo všetko ešte nevie. Možnosti sú rozsiahle, treba vyskúšať a zažiť.
Ťažká v pozícii testera je situácia, ak si nemáte v praxi ako odskúšať a upevniť nadobudnuté znalosti. Po prvé sa vám veľmi ťažko píše článok na blog a po druhé znižuje sa hodnota, ktorú vám kurz mal priniesť.

3) Máš na základe svojich skúseností odkaz pre nových testerov?

Iba jeden – byť testerom v IT Learning bola parádna vec a už teraz závidím novému testerovi jeho šancu 🙂 Držím palce, nech si kurzy užije a na kurzoch sa „baví“ aspoň tak, ako ja.

testerka kurzov IT Learning

Kristína

Absolventka Ekonomickej univerzity v Bratislave, nadšenkyňa vzdelávania so záľubou o oblasť IT, ekonómie a podnikanie. V práci testovala SW a po práci kurzy IT Learningu.
A o svoje pocity a dojmy sa aj prostredníctvom blogov podelila s vami.

1) Ako sa ti testovali doterajšie kurzy v IT Learningu? Je to pre každého?

Testovanie bola pre mňa užitočná zábava – spoznala som veľa zaujímavých ľudí a názorov na rôzne problematiky. Vyskúšala som si kurzy od programovacích jazykov cez grafický softvér a v neposlednom rade balíček MS Office.
Testovať kurzy bolo pre mňa jednoznačne posunom – najmä v pracovnom živote. Tým, že sa pohybujem vo sfére IT, je pre mňa dôležité neustále sa vzdelávať. Procesy, ktoré vykonávam bežne, som zefektívnila na základe kurzov na slušnú úroveň, dovolím si tvrdiť.

A či je pre každého? Vek, pohlavie, či profesia naozaj nerozhodujú… Rozhodne si však treba premyslieť, koľko času ste ochotní tomu venovať a ak pracujete, či vás šéf pustí na 16.00 na kurz. 🙂

2) Je niečo na práci testovača kurzov super a niečo ťažké? Ak áno, čo?

Super na týchto kurzoch je, že to neberiete ako školu či povinné vzdelávanie. Na kurzoch bola vždy príjemná atmosféra. Lektori často používajú vtipné historky či príbehy, aby zaujali, poučili a aj pobavili účastníkov. Každý jeden som si užívala a snažila sa z neho vyťažiť maximum. Ja som výber svojich kurzov orientovala na dve kategórie: programovacie jazyky a oddychovky. Sami asi tušíte, čo bolo náročnejšie 🙂

3) Máš na základe svojich skúseností odkaz pre nových testerov?

Chodiť na kurzy je jedna vec, a potom sadnúť za počítač a napísať kvalitný blog, je vec druhá. Odkaz budúcim testerom – pokiaľ ste nadšenci vzdelávania a nebojíte sa výziev, treba ísť rozhodne do toho! Stojí to za váš čas!
BTW – IT Learning má, či už zo stránky ľudskej alebo odbornosti, naozaj kvalitných lektorov, vždy sú príjemní a usmievaví 🙂

Neváhajte, nečakajte, prihláste sa!

Podmienky na spoluprácu:

  1. zaslanie fotografie a životopisu v slovenčine (čím skôr)
  2. poslanie motivačného listu/videa v podobe ukážkového článku/videa na tému:
    „Prečo som sa rozhodol/-la vzdelávať a navštevovať kurzy v IT LEARNING“
  3. dajte nám súčasne vedieť, ako chcete tvoriť výstup po kurze: videom alebo článkom na blog
  4. pripojte predbežný zoznam kurzov, o ktoré máte záujem (nájdete v prehľade kurzov)
  5. doplňte tiež orientačnú informáciu o čase a forme; kedy môžete kurzy navštevovať – denne, večerne alebo cez víkendy, online alebo prezenčne v BA (alebo mix)

Prihlášky: do polnoci 31.3.2024

  • zašlite uvedené dokumenty e-mailom na adresu: toth@itlearning.sk
  • ako predmet e-mailu uveďte: tester 2024
  • prihlášky, ktoré nebudú spĺňať uvedené požiadavky, nebudeme brať do úvahy

Na základe vašich prihlášok bude výberové konanie na testera kurzov bude prebiehať asi 3 týždne, do 21. apríla 2024. Ozveme sa každému uchádzačovi.

Takáto príležitosť sa naskytne len raz za čas. Píšte hneď.


Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave