1) Ako sa ti testovali doterajšie kurzy v IT Learningu? Je to pre každého?
Kurzy som si vyberala podľa toho, čo ma naozaj zaujímalo, takže testovanie kurzov bola pre mňa zábava. 🙂 Objavila som aj veľa nových tém, o ktorých som dovtedy počula len okrajovo. Jedna z nich ma dokonca tak nadchla, že som sa jej rozhodla venovať aj profesionálne – už pár mesiacov pracujem ako webová analytička.
Či je to pre každého? Nie tak celkom.
Tester si musí vedieť vyhradiť dostatočne veľa času na napísanie článkov po kurze. Mne niektoré články trvali pár hodín a niektoré pár dní. Napísaním to však nekončí, článok treba ešte pripraviť na zverejnenie na webe, čo je ďalších niekoľko hodín práce. Popri iných projektoch či práci to môže byť oveľa náročnejšia úloha, ako sa na prvý pohľad zdá.
Taktiež si treba premyslieť svoju dostupnosť. Tester si síce môže vybrať kurz, ktorý ho zaujíma, no zároveň musí byť dostatočne flexibilný zúčastniť sa ho cez deň, večer, či cez víkend. Takže čím flexibilnejší tester, tým väčší výber kurzov…
2) Je niečo na práci testovača kurzov super a niečo ťažké? Ak áno, čo?
Na práci testovača kurzov je najlepšie to, že si môže vyberať z veľkého množstva skvelých kurzov, ktoré vedú trpezliví lektori z praxe. 🙂
No testovač kurzov za kurz platí svojím časom, čo potenciálnym testerom odporúčam dobre zvážiť. Klasický účastník kurzu príde, vypočuje si a možno si neskôr doma ešte raz pozrie svoje poznámky a prezentáciu. Tester po skončení kurzu však ešte len začína.
Napísať články na tému z kurzu mi trvalo niekedy niekoľkonásobne dlhšie ako samotný kurz. Niektoré témy sa mi písali ľahšie, niektoré ťažšie. Najväčšia výzva bola písať o niečom, o čom som nevedela dosť – podľa mňa. Na kurze som sa síce veľa naučila, to áno, ale na napísanie článku som si zatiaľ netrúfala. Na to, aby som mohla napísať obstojný článok, som si veľakrát ešte o danej téme zisťovala viac, až potom som sa pustila do písania.
Na druhej strane, toto bola zároveň aj výhoda, pretože som si vďaka takémuto samoštúdiu niektoré témy prešla dôkladnejšie, čo nikdy nie je na škodu. A niekedy ma naopak nejaká drobnosť z prednášky zaujala natoľko, že som si o tom jednoducho chcela zistiť viac, a tak som o tom rovno začala písať článok.
Pre mňa bolo asi najťažšie písať, aj keď sa mi práve vôbec nechcelo písať, no na moje výstupy už niekto čakal. Niekoľkokrát som zažila ten filmový moment, že pozerám na blikajúci kurzor na prázdnej stránke vo Worde a článok nie a nie sa napísať… 🙂
3) Máš na základe svojich skúseností odkaz pre nových testerov?
Ak sa chcete učiť nové veci, ste flexibilní, máte dostatok voľného času, baví vás písanie a nebojíte sa písať vzdelávacie články aj o náročnejších témach, určite sa prihláste. Som si istá, že neoľutujete. Byť testerom kurzov v IT Learning je skvelá skúsenosť, za ktorú som nesmierne vďačná. 🙂