Video – Testovanie kurzu raketový Copywriting II. – tvorba textov v marketingu

Viete, čo znamená poriadna práca?

kategória: Blog pridané: 7. júna 2017

Každá stratégia pre úspešnú budúcnosť vyžaduje v prvom rade vedomosti, konanie bez nich je len „strieľaním naslepo“. Iná stratégia platí v prostredí veľkých firiem, iná pre malé podniky. Keďže trh sa dnes mení rýchlo, začal som pre svoje myšlienky hľadať predtým, než sa pustím do realizácie, dôveryhodné zdroje aktuálnych vedomostí. Rozhodol som sa pre prieskum v teréne…

Kvalita na jednom mieste

Prvý marcový deň som sa rozhodol zúčastniť najväčšieho veľtrhu pracovných príležitostí na Slovensku Profesia days 2017 v Bratislave. Prebieha na ňom množstvo sprievodných podujatí.

Na piatich pódiách!
Takmer všetky témy boli pre moje projekty (spomínam ich v článku Prečo sa vzdelávať celý život) výborné – jedna lepšia ako druhá. Ťažko si vybrať.
Spravil som si plán a absolvoval prvú – bola inšpiratívna, veľmi dobrá. Získal som od prednášajúceho pozvanie na zaujímavé kurzy, dokonca príležitostne so zahraničnými lektormi.

Po nej som prešiel na ďalšiu na inom pódiu, a na ďalšiu v inej miestnosti… Absolvoval som v ten deň veľa prednášok. Zabodovali viaceré, každá trochu inak – Ako odhaliť a využiť svoj potenciál, Získaj prácu aj bez vplyvného svokra!, Online marketing a reklama, Prestaň pracovať a ži svoj sen, Začni zarábať aj keď si bez práce, Prečo je hľadanie práce ako sexzoznamka, Využívate svoj jazykový kurz na maximum?

Online marketing a reklama

Jedna z tých skvelých bola aj viac než hodinová prednáška Petra Hechta zo spoločnosti IT Learning pod názvom „Online marketing a reklama“.

Prednášková miestnosť bola zaplnená do posledného miesta, ľudia stáli okolo pri stenách, asi pätnásti sme ostali stáť vonku pri vstupe (foto vedľa je z hlavného pódia). Bolo čo počúvať – hovoril k veci, žiadne obkecávanie. Pridával príklady z praxe. Na plátne ukazoval systém súčasného online marketingu, jeho členenie, porovnával nedostatky a prednosti komunikačných skupín,… Všetko dávalo zmysel.
Poznatky, ktoré som už mal predtým z online marketingu naštudované a čiastočne odskúšané, do toho dokonale zapadli.
Presne takto si predstavujem vzdelávanie pre prax!
IT Learning získal u mňa bod.

Čo znamená poriadna práca?

Vždy ma zaujímalo, ako veci robiť dobre, lepšie, najlepšie. Dá sa to.
Príkladom sú japonské firmy. Prečo je Japonsko už tri-štyri desaťročia ako krajina ďaleko pred nami a v mnohom patrí medzi naj- na svete? Väčšina ľudí nepozná odpoveď, ale ona existuje.

KAI ZEN je systém zavedený v japonských firmách ako biblia – v preklade je kai zmena a zen dobro, zmena k dobru, t.j. sústavné zlepšovanie – zdokonaľovanie seba, produktov i pracovných postupov, či pracoviska… Každý pracovník pri svojej práci uvažuje ako veci robiť ľahšie, lepšie, kvalitnejšie. Uľahčuje tak život i prácu sebe aj ostatným. Celému národu.

Všetci máme v sebe tendenciu robiť veci lepšie. Učením sa, získavaním nových pohľadov a triezvym posudzovaním máme vo veciach a súvislostiach viac jasno. A to nám umožňuje – ak chceme – robiť veci naozaj najlepšie ako vieme.
Po životných skúsenostiach popísaných v článku Prečo sa vzdelávať celý život je to podľa mňa tiež cesta ako žiť svoj život tak, aby sme mohli všetci na Slovensku pokojne spávať…

Dôveruj, ale preveruj (...aby si mohol dôverovať)

Overoval som si u známych, ktorí firmy z oblasti vzdelávania poznajú, povesť tých firiem a prednášajúcich, ktorí ma na veľtrhu zaujali.
IT Learning získal druhý bod. Pozrel som ich hodnotenia na webe – účastníci kurzy hodnotili väčšinou piatimi hviezdami, občas i pekne pochválili. Prednášajúci majú priemerné hodnotenia nad 90% – získali tretí bod. Nenašiel som na ich stránke širšie zhodnotenie jednotlivých kurzov, škoda…
Za štvrtý bod vďačia systému zliav, ktoré umožňujú absolvovať kurzy aj finančne slabším záujemcom. Pre nezamestnaných sa objavila dokonca zľava vo výške viac ako 50%! Majú sociálne cítenie a to je u mňa plus.
Môj piaty bod dostali za naozaj ústretovú komunikáciu – skúsil som ich osloviť kvôli doplneniu informácií o kurzoch telefonicky, navštívil ich kanceláriu aj osobne (asi 15 minút som musel čakať, tak boli vyťažení)…

Vyskúšajte všetky naše IT kurzy zadarmo – hľadáme testera!
Keď sa objavila po týždni-dvoch od mojej návštevy na ich stránkach táto výzva, neváhal som. Poslal životopis, predbežný zoznam kurzov, o ktoré by som mal záujem (vybrať si z 260 zaujímavých kurzov dalo veru poriadne zabrať!), časový harmonogram mojich možností na štúdium a ukážkový článok …plus niečo z mojich blogerských počinov za posledné roky.

Prešlo pár dní. Keď som si našiel v schránke e-mail od pána Hechta, hneď po prečítaní široký úsmev rozjasnil izbu.
Budem písať hodnotenia, ktoré mi na stránke chýbali pri rozhodovaní. Jupííí!
Budem TESTER KURZOV!!!

Priatelia!

Som zapísaný na kurzy spoločnosti IT Learning. Napíšem sem postupne sériu recenzií kurzov, ktoré som si zo širokej ponuky vybral. Začínam týmto kurzom – Tvorba webstránok I. – HTML, CSS základy, praktické CSS + úvod do JavaScript a PHP.

Jasné, že som vďačný za túto peknú príležitosť usporiadať a doplniť si vedomosti, ale verte, že budem písať pochvalu i kritiku. Aby ste získali nestranný pohľad na vzdelávacie kurzy, ktoré patria podľa môjho názoru k tomu najlepšiemu na Slovensku z kategórie cenovo dostupných.

Verím, že vám recenzie pomôžu pri rozhodovaní, či investovať do vedomostí z IT Learningu.
Ak vám v nich bude niečo chýbať, napíšte mi do komentárov…

autorom článku je: Ján Tóth
- absolvent FEI STU a FM UK. Po ukončení štúdia pracoval rok vo vydavateľstve ako vedúci IT, následne na vedúcich pozíciách súkromných firiem a tiež ako riaditeľ slovenského zastúpenia nadnárodnej spoločnosti. Autor a spoluautor kníh z oblasti IT, článkov z oblasti zdravia a kozmetiky, prekladateľ, prednášateľ, v súčasnosti pracuje ako lektor a konzultant na voľnej nohe.

Aktuálna akcia na IT kurzy a počítačové a marketingové kurzy v Bratislave