Každá minca má dve strany
Druhá strana mince? Je. Nás, bohužiaľ, na pár minút zradila technika. Teda konkrétne lektora. Vypadlo mu internetové pripojenie. Za pár minút sme však fungovali naplno ďalej a stratené minúty lektor samozrejme nahradil tak, že prezentáciu o niečo predĺžil. Pochopiteľne, že ak máte päť minút po skončení kurzu naplánovanú schôdzu u šéfa, táto časová nadstavba vás nepoteší.
Osobne som mala pocit, že je lektor chvíľkami až príliš zapálený, bolo cítiť, že problematikou žije – čo je na jednej strane skvelé, aspoň máte istotu, že vás školí majster svojho remesla. Avšak párkrát sa stalo, že keď dal na konci bloku čas a priestor na otázky, téma skončila niekde úplne inde ako som sa chcela spýtať, alebo som jednoducho zabudla, čo ma zaujímalo. Tajný tip – píšte si otázky!
Koniec koncov, na každom kurze doteraz, ktorý som absolvovala, bolo tých informácií také množstvo a boli tak zaujímavé, že i tak som zapísala niekoľko strán v zošite. Prikladám fotografiu ako online výuka vyzerala u mňa ešte kým som mala na stole poriadok. Každou prestávkou tam totiž pribúdali obaly od sladkostí a šálky s nápojmi 🙂
Online vzdelávanie v čase korony
Všeobecne hodnotím svoj prvý zážitok zo živého online kurzu veeeľmi pozitívne. Je však pravdou, že som zatiaľ absolvovala iba jeden. Už mám naplánované ďalšie v blízkej budúcnosti. Keby niečo, článok doplním.
Konkrétne tento kurz sa mi páčil aj preto, že bol na pripojenie sa z technického hľadiska jednoduchý – nepotrebovali sme pracovať v žiadnom konkrétnom programe, ktorý nemám doma v počítači. Takto sa dajú riešiť kurzy online marketingu, správa sociálnych sietí, tvorba web-stránok… Lebo existuje aj iná možnosť.
Kto sa pýta, dozvie sa. Spýtala som sa – čo keby som chcela kur(i)zovať s programom, ktorý nemám? Čo také grafické programy od Adobe, Excel, alebo licencovaný AutoCAD? Dozvedela som sa. Pri takýchto typoch živých online školení využíva IT Learning „virtuálnu učebňu“ (tak tomu hovoria), kedy je účastník prihlásený na server spoločnosti, kde je nainštalovaný program, ktorý nemá na počítači doma. Ako keď prídete do reálnej učebne 🙂
A dozvedela som sa aj to, že v takých prípadoch odporúčajú mať zobrazovacie zariadenia dve – sledovať dianie na dvoch monitoroch (prípadne pc + televízor). Na jednom ide prenos s lektorom, prípadne jeho pracovná plocha, a na druhom „akoby“ pracuje účastník kurzu vo virtuálnej miestnosti. Ale dá sa to i bez dvoch obrazoviek, napr. rozdelením jednej obrazovky na dve polovice. So všetkými technickými nastaveniami lektor ochotne pomôže.
Rozhodne však kvalita kurzu nie je negatívne ovplyvnená online formou výuky. Môj názor. Iste, nejaké mínusy vnímam, napísala som ich. Mne to však v súhrne pripadá po prvej skúsenosti práve naopak. Nie je perfektné mať v domácom prostredí lektora, ktorý sa vám venuje? Máme príležitosť učiť sa nové veci a prispôsobovať sa novému, digitálnemu veku, kedy naše chápanie techniky a spolupráca s ňou je nielen pre biznis rovnako dôležitá ako spolupráca s ľuďmi. Nech žijú online kurzy! Na dnes mám už objednaný ďalší.
Online kurz za skvelú cenu
Tajný tip (no nie úplne tajný, keď ho sem píšem, ale tip to je dobrý). Aj tento rok v decembri robí IT Learning jedinečnú akciu. Práve v týchto dňoch. Len pár dní v roku „jsou k mání“ kurzy so zľavou 50 %. Čertovské zľavy (pod stromček). Budú platiť aj na online kurzy! Je možné ich absolvovať počas celého budúceho roka. Aspoň jeden podarujem pod stromček. Bude to fakt originálny a praktický darček aký naozaj nikto nečaká 🙂
Román Láska v čase cholery mi pripomenul, že veci môžeme v každom momente života vidieť z rôznych strán. Tak aj online vzdelávanie…
A inak, ak máte domáce zvieratko, hlavne mačku, nenechávajte počítač odomknutý a bez dozoru, stačí romantická chvíľka nepozorôôôôônadfadsnkazidfjpaodjfpaoidfpoadii
a čarovná tvorivá pohroma je na svete 😉