Záložka General Settings (všeobecné nastavenia)
Pod názvom záložky – General Settings – začína prvá sekcia Global settings. Záložka je kvôli členitosti rozdelená do sekcií, v ktorých je potrebné postupne nastaviť parametre prostredia a spôsob používania pluginu. V prvej sekcii nastavujeme globálne parametre:
- URL adresu stránky s poďakovaním. Ďakovaciu stránku vytvorí plugin automaticky hneď pri inštalácii. Nájdete ju v prehľade stránok pod názvom Checkout-Result – obsahuje skrátený kód, ktorý na ňu umiestňuje ďakovný text predávajúceho (uvediete ho na druhej záložke). Túto stránku neodstraňujte, pretože plugin posiela na ňu zákazníka po zaplatení. Ak nebude nastavená, platiaci nedostane žiadnu informáciu o prebehnutej transakcii.
V prípade, že ju premenujete, zmeňte jej adresu práve na tomto mieste nastavenia pluginu.
- URL adresu katalógu, teda stránky s prehľadom produktov (ak máte viacero produktov alebo viacero dôvodov na platbu). Stránku vytvorí plugin pri inštalácii doplnku. Zobrazenie katalógu je prednastavené na mriežkové rozloženie. V katalógu sa zobrazí každý nový produkt. Túto stránku môžete pridať i do menu (ak chcete dať návštevníkom vášho webu k dispozícii katalóg ako formu prehľadu produktov).
- Ďalším krokom je nastavenie meny (EUR) a symbolu meny (€) – samozrejme, ak čakáte úhradu z „eurových“ krajín, inak podľa potreby.
- Nasleduje text na platobnom tlačidle, ktorý uvidí návštevník vašej stránky – napríklad Zaplatiť, Kúp teraz, Uhradiť a pod.
- Text vyskakovacieho tlačidla platby funguje len v nových API, odskúšajte, či bude fungovať aj vám. Umožňuje zobraziť na tlačidle text i sumu súčasne – napr. Na úhradu 24,90 €. Text v podobe Pay prepíšte (napr. Na úhradu) a percentá ponechajte.
- Zaškrtnutím políčka Neukladať údaje o karte na Stripe nastavíte pre plugin pokyn, aby pri transakcii neukladal v Stripe žiadne informácie o karte, teda nasledujúci raz bude musieť zákazník opäť všetky údaje vypisovať. Prednastavené je ukladanie údajov, ktoré zvyšuje komfort návštevníka pri opakovanej platbe.
- Políčko nastavenia jazyka, ktorý sa má použiť vo vyskakovacom okne pokladnice Stripe neponúka slovenčinu ani češtinu, takže ani voľba „Autodetect“ nepomôže. No v súčasnosti ovplyvňuje iba zástupné symboly „Číslo karty“, „MM/RR“ a „CVC“, takže toto by nemalo byť prekážkou plugin používať. V prípade potreby napíšte do sprievodného textu na stránke pre svojich návštevníkov, čo ktorý anglický symbol v políčku znamená.
- Z ďalších políčok je užitočné nastaviť jazyk krajiny, pre ktorú je web určený (Popup Default Country) a – ak nepredávate do niektorej federatívnej krajiny – vypnite začiarknutím zobrazovanie poľa špecifikácie štátu (Hide the State Field).
V druhej sekcii – Credentials – nastavujeme dôležité prepojenie pluginu a účtu. Bez tohoto prepojenia nebude plugin fungovať.
Keď nie je začiarknuté prvé políčko v sekcii Credentials (Live Mode), plugin bude fungovať automaticky v testovacom režime. Ak chcete testovať, nastavte si testovací režim aj v účte Stripe. Začiarknutím políčka Live Mode spustíte transakcie do ostrej prevádzky.
Aby ste však mohli úspešne prijímať platby, je potrebné „pokamarátiť“ váš účet v Stripe s pluginom na vašom webe. Do nasledujúcich štyroch políčok preto uveďte prístupové kľúče, ktoré nájdete vo svojom účte Stripe. Ak ich nenájdete priamo na titulnej obrazovke vpravo dolu (Publishable/Public Key a Secret/Private Key), nájdete ich v časti Developer. Podľa toho, aký režim máte zvolený vo svojom účte, uvidíte vždy príslušnú dvojicu kľúčov (Public key a Secret Key pre režim Live alebo Public key a Secret Key pre režim Test). Neprepínajte sa medzi nimi zbytočne, pretože ak nemáte tajný kľúč zapísaný, treba v účte vždy generovať nový.
Do pluginu stačí uviesť podľa zvoleného režimu aktuálnu dvojicu kľúčov.
Sekcia Debug je užitočná pri riešení problémov po zlyhaní platby. Aktivujte ju až keď budete hľadať (najlepšie v spolupráci s niekým, kto sa vyzná vo WordPrese) chybu pri platbách. Buďte optimisti, že chyby nebudú (nebývajú často) 🙂
Aby bola vaša stránka naozaj funkčná, nezabudnite zaškrtnúť políčko Live Mode. Stáva sa, že všetko poctivo vyplníte a v eufórii zabudnete použiť tlačidlo Uložiť zmeny na konci stránky. Venujte aj jemu jedno kliknutie myšou. Zapíšete tak práve nastavené údaje do svojej databázy na serveri a plugin bude môcť fungovať.